Späť na novinky

Komunitné bývanie Kynek Rezidencie v Nitre je skolaudované

Viladom

Druhý spoločný rezidenčný projekt investora 365.invest, správ. spol., a. s. a developerskej spoločnosti J&T REAL ESTATE (JTRE) je úspešne dokončený. Kynek Rezidencie v Nitre majú právoplatné kolaudačné rozhodnutie a čoskoro sa začne s odovzdávaním bytov novým majiteľom. Pre záujemcov o pokojné bývanie v meste je ešte k dispozícii posledných 11 dokončených bytov pripravených na nasťahovanie.

Výstavba komunitného bývania v nitrianskej lokalite Kynek sa začala v júli 2019 a ešte v tom roku bola dokončená betonáž základových dosiek všetkých 11 viladomov so 77 bytmi. V nasledujúcom roku boli dokončené hrubé stavby domov a začalo sa s realizáciou vzorových bytov. V roku 2021 sa dostali práce na projekte do finálnej fázy a uskutočnil sa Deň otvorených dverí pre záujemcov o bývanie s dostatkom zelene a vynikajúcou dostupnosťou do mesta. Aktuálne sú dokončené všetky drobné práce v interiéri aj exteriéri a prebiehajú posledné administratívne úkony potrebné k odovzdaniu bytov novým majiteľom.

„Projekt Kynek Rezidencie bol koncipovaný tak, aby zabezpečil dostatok verejného priestoru na komunitný život a zároveň dostatok súkromia. Umiestnenie v lokalite so zástavbou rodinných domov s dobrým spojením do centra Nitry spája výhody vidieka a života v meste. Kynek je ideálnou voľbou pre mladé rodiny, ktoré chcú čo najviac času tráviť spolu, rovnako tak pre viacgeneračné bývanie,“ vysvetľuje výkonný riaditeľ JTRE Pavel Pelikán.

Uzavretý areál v blízkosti historického kaštieľa s anglickým parkom ponúka vyše 100 parkovacích miest či moderné detské ihrisko. Viladomy s tromi nadzemnými podlažiami priniesli do piateho najväčšieho mesta Slovenska široký výber bytov. Od praktických dvojizbových, cez rodinné trojizbové až po priestranné štvorizbové. Prízemné byty majú vlastné predzáhradky, byty na poschodiach zase balkón alebo terasu.

„Klienti pri kúpe ocenili najmä možnosť fyzickej obhliadky kupovaného bytu a čím bol projekt Kynek Rezidencie bližšie k dokončeniu, tým oň rástol záujem a mal väčší ohlas na trhu,“ hovorí Ivan Bratko, riaditeľ predaja rezidenčných nehnuteľností JTRE. „V regiónoch, ako v tomto prípade v Nitre, nie je „predaj z papiera“ tak významne zastúpený ako to býva v Bratislave,“ dopĺňa.

JTRE na svojom prvom projekte v Nitre spolupracoval s 365.invest, správ. spol., a.s., predtým Prvá penzijná správcovská spoločnosť, ktorá je súčasťou Skupiny 365.bank. „Som presvedčený, že projekt Kynek Rezidencie prispeje svojím dielom k dlhodobej stabilnej výkonnosti obľúbeného Realitného fondu. Do projektu sme angažovali developera JTRE po úspešnej spolupráci na projekte Nová Vlárska Kramáre v Bratislave, pričom naša vstupná investícia sa vyšplhala na 9,5 milióna eur. Spoločnosť JTRE patrí medzi lídrov v oblasti realitného developmentu na Slovensku, preto sme sa rozhodli v osvedčenej spolupráci pokračovať,“ hovorí Juraj Bielik, člen predstavenstva 365.invest, správ. spol., a. s.

Kynek Rezidencie Nitra

  • Rozloha areálu: 1,4 ha
  • Počet viladomov: 11
  • Počet bytov: 77
  • Skladba bytov: 33 x 2-izbový, 22 x 3-izbový, 22 x 4-izbový
  • Výmery: od 42,9 do 107,4 m2
  • Viac informácií: www.kynekrezidencie.sk